TRI DIVISION Triathlon Team
WSPÓŁPRACA

TRI DIVISION Triathlon Team
WSPÓŁPRACA

Start sezonu

.01

Diagnostyka

Nowy zawodnik przechodzi przez szereg badań, które są bazą w rozpoczęciu treningów z trzech dyscyplin sportowych – pływania, roweru i biegu. Zbieramy wiedzę z wielu płaszczyzn, aby użyć jej w kolejnych etapach współpracy z triathlonistą. Zostaje sprawdzona m.in. wydolność biegowa, układ ruchu pod kątem zdrowotnym, motoryka pod kątem treningu uzupełniającego oraz wnikliwa analiza video z testu pływackiego.
.02

Wyznaczenie celów

Droga do marzeń jest długa i nie zawsze prosta. Cele muszą odpowiadać możliwościom organizacyjnym i kondycyjnym zawodnika. Stawiamy na zdrowie i dobrą zabawę, a to często zmusza nas do wydłużenia drogi do marzeń. Wychodzimy z założenia, że lepiej spełnić je rok czy kilka lat później, niż za szybko czemu często towarzyszą nieodwracalne konsekwencje.
.03

Periodyzacja

W okresie wstępnym ustalana jest tzw. periodyzacja treningów na cały sezon. Zmienność treningów, różne obciążenia oraz prędkości to nic innego jak przemyślana strategia przygotowań do sezonu, oparta na wcześniejszej diagnostyce i danych zebranych z wcześniej wykonanych testów.
.04

Trening wstępnej adaptacji

Przed przystąpieniem do regularnego trenowania należy przygotować układ ruchu. Pracujemy nad motoryką czyli ogólną sprawnością fizyczną. Ukształtowanie zdolności mięśni do wykonywania właściwych ruchów to długa praca, której efekty są nieocenione podczas przygotowań do triathlonu. To dobry czas na wypracowanie odpowiednich nawyków ruchowych.
.05

Budowanie świadomości

Świadczymy usługi najwyższej jakości. Nie jest sztuką osiągnięcie dobrego wyniku, sztuką jest dobiegnięcie do mety bez kontuzji i z uśmiechem na twarzy. Od samego początku dbamy o technikę pływania, roweru oraz biegu oraz budujemy świadomość sportową wśród zawodników 3DVSN.
.06

Integracja

Nasi zawodnicy nie są anonimowi dla siebie nawzajem. Na treningach grupowych, korzystając z aplikacji czy już podczas startów – wspieramy się, motywujemy i integrujemy. Stanowimy jeden team – TriDivision Triathlon Team!
.07

Warsztaty

Kilka razy w roku organizujemy warsztaty, na których wspólnie trenujemy pod okiem wykwalifikowanych trenerów oraz gdzie odwzorowujemy warunki startowe z limitem. Podczas każdych warsztatów pojawiają się specjaliści z różnych dziedzin – dietetycy, psychologowie sportowi, fizjoterapeuci oraz fizjolodzy.
.08

Trening

Większość pracy triathloniści zwykle wykonują indywidualnie, natomiast kilkuosobowe treningi grupowe świetnie „resetują” głowę i motywują do kolejnych działań. Atutem treningów grupowych 3DVSN jest team spirit i wzajemna motywacja.
.09

Indywidualny program startowy

Pod koniec każdego tygodnia nasi zawodnicy otrzymują plan treningowy na 7 lub 14 dni przygotowany po uprzednim skonsultowaniu z zawodnikiem jego tygodniowych możliwości. Rozpiska treningu jest konkretna i dostosowana do odpowiedniego momentu ze wcześniej ustalonej periodyzacji treningu na sezon.
.10

Starty wewnętrzne Tri Division

Na zawodach wewnętrznych, zawodnicy mają okazję na przećwiczenie całego schematu zawodów triathlonowych, poczucia sportowej rywalizacji i motywowania się nawzajem. W urokliwym klimacie górskim organizujemy bezpieczne zawody, które stanowią namiastkę prawdziwej rywalizacji.
.11

Starty główne

Każdy z nas bierze udział w zawodach według wcześniej ustalonego kalendarza startowego. Cały sezon przygotowujemy się do określonego na początku dystansu/ów. Starty są niczym wisienka na triathlonowym torcie. Wielu naszych zawodników startuje w tych samych miejscach, wówczas podróżujemy, mieszkamy i gotujemy wspólnie. Istnieje prawdziwy team spirit!
.12

Zakończenie sezonu

Po zakończeniu startu, kiedy emocje już opadną organizowane uroczystości Galę TRI DIVISION Triathlon Team. Trenerzy, zawodnicy, nasi najbliżsi – wspólnie podsumowują sezon, nagradzamy najbardziej systematycznych członków teamu, rozdajemy nagrody oraz przedstawiamy zajawkę następnego sezonu!

Co o nas mówią:

Współpracujemy z: